Wraz z kolegą basistą wybieramy się na statek Carnival Magic, będziemy występować jako Willson acoustic Duo..  Nasza praca ma polegać na umilaniu czasu dobrą muzyką podczas kolacji, lunchu czy zwykłemu siedzeniu w pubie i  popijaniu piwka.  W tej chwili jesteśmy w trakcie kończenia spraw przed wylotem ( wylot mamy na początku lutego ) . Statek opływa Karaiby oraz Bahamy , generalnie c o tydzień inną trasą , będzie ciekawie:) Chcecie wiedzieć jak się dostaliśmy na statek? Co trzeba było zrobić aby przejść wszelkie rygorystyczne procesy dostania się na kontrakt do Stanów Zjednoczonych? … Jako , że nasz pierwszy możliwy termin wylotu przypadał na 18 stycznia, całe formalności mieliśmy załatwić w ok. dwa tygodnie.. Pierwsza sprawa to wiza na legalny wjazd i pracę w USA. Należy wejść na stronę internetową www.ceac.state.gov/genniv wybrać swoje Państwo oraz miasto ( Warszawa lub Kraków)  i postępować zgodnie z instrukcjami.. niby nic wielkiego, jednak formularz DS-160 który należy wypełnić zawiera mnóstwo pytań na które często nie znamy odpowiedzi np. numer członka załogi czy ID statku które są zawarte w kontrakcie a który można dostać jedynie po przesłaniu skanu własnej wizy… Po zakończeniu wypełniania formularza należy umówić się na spotkanie, w tym celu logujemy się na stronie  www.ustraveldocs.com i w kokpicie swojego konta wybieramy ,, umów się na spotkanie”. Wybieramy dostępny termin, płacimy i już… Sama rozmowa w Ambasadzie trwa ok. 5 minut z czego przenosimy się przez 3 różne okienka. Ostatnie okienko to już konsul, który decyduje o przyznaniu wizy. Warto mieć zaproszenie ze Stanów tak jak w naszym wypadku, wizę dostaliśmy bez problemu po tym jak Mazi odezwał się ze swoim wspaniałym akcentem amerykańskim ,, That`s right baby” i ,, Texas Galvestone ” .Cała procedura trwała ok 10 dni.

Badania medyczne , które należy zrobić aby pracować na statku Carnival to: Hemoglobina glikozylowana , morfologia, BUN- kwas moczowy, kreatynina, SGOT,SGPT, Bilirubina, Hepatitis B – w celu wykrycia antygenu HBS, Hepatitis C,HIV , Test narkotyczny: amfetamina, kokaina,opiaty, Fenocyklidy, THC,    Prześwietlenie klatki piersiowej przednie i boczne, Szczepionka MMR II – polski odpowiednik Priorix , dla mających kontakt z żywnością – nosicielstwo oraz kał na jaja i pasożyty

Wszystkie badania najlepiej robić w miejscu swojego zamieszkania, wystarczy znaleźć odpowiednie laboratorium a następnie udać się do placówki we Wrocławiu lub do Gdańska w celu zatwierdzenia wcześniej robionych badań. W Polsce tylko dwóch lekarzy, którzy mają zaświadczenie do przeprowadzania badań na carnivala. Więcej możesz się dowiedzieć w tym filmiku: www.youtube.com/watch?v=gqs1hxBKD24

Prócz badań wymagalnych warto zaszczepić się na niektóre choroby.. np. WZW typA , Dur brzuszny, Cholera , tężec, oraz kupić NA MIEJSCU zapas odstraszaczy na komary. Na miejscu dlatego, że tamtejsze komary są trochę inne niż u nas i zwykły bross nie wystarczy. Należy również unikać jedzenia z lokalnych rynków oraz zawsze myć ręce oraz sparzyć owoce przed spożyciem.

Kolejna sprawa dotyczy faktu co zabrać na statek jako muzyk..

Jestem gitarzystą, biorę dwie gitary:  elektro-akustyczną i elektryczną.  Do tego efekt Line 6 xt live w celu podłączenia do PA. Bierzemy również Drum Machine – Boss DR-5. Gramy w duecie dlatego wszelkie grzechotki i tamburyna i patterny perkusyjne będziemy puszczać z druma. Dodatkowo biorę Looper – Digitech Jamsolo, który pomoże mi grać rytmiczną gitarę podczas grania solówek. Mam zamiar live nagrywać i puszczać podkład gitarowy. Generalnie pod nogą będę miał Drum machine, 5 footswitchy, Digitech Jam solo, Line 6 xt oraz stompboxa.. opanowanie tego wydaję się nie realne jednak wcześniejsze logiczne poukładanie sobie w głowie gdzie co i kiedy pozwala opanować to wszystko.

Mam nadzieję , że te informację przydadzą się komuś:) Życzcie nam udanego lotu. Wracamy w maju 2015! Na bieżąco będę aktualizował nasz pobyt na tym blogu:)

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*